Frizea Pielęgnacja

Frizea są bardzo popularne ze względu na ich spektakularne i długotrwałe kłosy kwiatowe. Frizea, które nie produkują efektownych pędów kwiatowych mają zazwyczaj ciekawe ulistnienie. Rzadko się zdarza, aby Frizea miała zarówno wyjątkowe liście jak i wyraźny pęd kwiatowy.

 

 

Frizea Pielęgnacja

Umieść roślinę domową Frizea w jasnym, pośrednim świetle w pomieszczeniu. Pozwól trochę bezpośredniego słońca rano lub wieczorem w zimie, jeśli to możliwe. Opieka nad roślinami Frizea obejmuje utrzymanie ich w temperaturze powyżej 16°C, ale nie cieplej niż 24°C.

 

 

Najlepsze miejsce dla Frizea.

Frizea wymaga temperatur, które oscylują pomiędzy 18 do 24°C i nigdy nie spadają poniżej 13°C.

Temperatura panująca w domu lub mieszkaniu jest więc idealna do uprawy Frizea.

Idealne miejsce dla Frizea to takie, w którym roślina nie jest bezpośrednio nasłoneczniona.

Frizea nie może znieść promieni słonecznych, które dotykają bezpośrednio jej liści.

Zobacz też:Uprawa Surfinii

 

Potrzebne jest dobre światło, ale bez bezpośredniego nasłonecznienia.

Absolutnie unikajcie ustawiania jej w pobliżu źródeł ciepła, takich jak kaloryfery, ponieważ wilgoć jest tym, czego ta tropikalna roślina potrzebuje najbardziej.

Okna wychodzące na wschód lub zachód są więc zazwyczaj najlepszym wyborem dla Frizea.

Rośliny Frizea boją się przeciągów.

Frizea w ogrodzie

 

Światło

Zauważyłem, że ta Frizea radzi sobie dobrze w nieco słabszym świetle niż inne. Nie jest to słabe światło, ale średnio słabe. Tylko upewnij się, aby utrzymać go z dala od bezpośredniego, gorącego światła, bo się spali.

 

 

Woda

Frizea ma kubek, zbiornik, wazon lub urnę jakkolwiek wolisz to nazwać! W centrum rośliny, która łapie i przechowuje wodę. Dostaje również wilgoć przez liście. Korzenie są przede wszystkim metoda zakotwiczenia tych epifitów na innych roślin. Chcesz zachować kubek około 1/4 sposobu pełne wody. Wystarczy wiedzieć, że Frizea nie tolerują nadmiernego podlewania i będzie gnić, jeśli trzymać je stale mokre.

Przechowywać nawet mniej wody w zbiorniku, jeśli masz niskie światło lub chłodne temperaturę. Nie chcesz, aby roślina zgniła. I niech kubek wyschnąć na 2-7 dni, zanim napełnisz go odrobiną wody.

 

Zobacz też:Facelia Błękitna uprawa

Całkowicie wypłukać wodę w kubku co 1-2 miesiące, aby zapobiec budowaniu bakterii. Wasza Frizea doceni zamgławianie lub spryskiwanie jej liści raz, lub dwa razy w tygodniu. Ja także podlewam około co miesiąc lub 2, w zależności od sezonu i temperatury. Jeśli woda jest twarda, to używaj wody oczyszczonej lub destylowanej — Frizea są wrażliwe na sole.

Wszystkie rośliny domowe należy podlewać mniejszą ilością wody w chłodniejszych, ciemniejszych miesiącach zimowych.

 

 

Nawożenie

Nie nawożę moich Frizea, ponieważ uważam, że tego nie potrzebują. Frizea odżywiają się dzięki materii spadającej na nie z roślin rosnących powyżej. Jeśli uważasz, że twoje potrzebują, najlepiej jest rozpylić nawóz na liście i odrobinę do kielicha. Pamiętaj tylko, aby nie napełniać kubka nawozem zawiera sole, ponieważ spowoduje to poparzenie.

Można użyć uniwersalnego pokarmu dla storczyków, rozcieńczony do 1/2 siły, lub ten nawóz sformułowane dla roślin.

 

 

Mieszanka uprawowa

Frizea muszą mieć doskonały drenaż, ponieważ ich korzenie nie lubią być ciągle mokre. Z tego powodu, kora do storczyków małych, średnich lub dużych, lub mieszanka do cymbidium działa bardzo dobrze. Używam także mieszanki 1/2 kory do storczyków i 1/2 kokosu, która jest ekologicznie mądrzejszą alternatywą dla mchu torfowego.

Frizea

 

Rozmnażanie

Frizea nie mają rozbudowanego systemu korzeniowego, więc prawdopodobnie nie będziesz musiał przesadzać swojej. Roślina matka kwitnie tylko raz i w końcu umiera. Młode rośliny są tworzone z matki, więc część z niej faktycznie żyje dalej.

 

Zobacz też:Jak uprawiać rośliny Firletka?

Frizea kwitnąca

Jest powód, dla którego kwiaty Frizea są tak oszałamiające: roślina rodzi tylko jeden kwiat w ciągu całego swojego życia!

Jednakże, gdy tylko zaczną się tworzyć małe odrosty, można je oddzielić od rośliny macierzystej i pielęgnować. Te dadzą ci nowy kwiat, gdy urosną nieco większe.

 

 

Nie jest więc możliwe, aby ta sama roślina zakwitła ponownie. Ale wszystkie rośliny potomne, które możesz oddzielić od głównej rośliny będą dokładnymi klonami pierwszej, włącznie z kwiatem!

Kwiat Frizea, powszechnie nazywany Frizea, jest naprawdę wybitny roślina domowa, która będzie nadać swojemu domowi zdecydowanie miejski akcent dżungli!

 

 

Potencjalne problemy Frizea

 

Brązowe końcówki liści:

Powiedziałbym, że suche powietrze jest pierwszym możliwym powodem, który zamgławianie poprawi. Lub może być szansa, że rośliny wazon nie został wypełniony wodą.

 

Brązowe plamy na liściach:

Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest zbyt dużo bezpośredniego słońca. Umieść roślinę tam, gdzie jest mniej bezpośredniego słońca.

 

Roślina umiera:

Po kwitnieniu, jak wspomniano powyżej, jest to czas dla tej rośliny, aby umrzeć śmiercią naturalną. Jeśli jeszcze nie zakwitła, to możliwą przyczyną może być nadmierne podlewanie.

 

Insekty:

Mączniak i skalniaki mogą stanowić problem.

 To koniec artykułu dziękujemy za przeczytanie. Mamy nadziej że dostarczył potrzebnych informacji. Jeśli masz jakiś problem lub pytanie albo zauważyłeś/aś jakiś błąd. To śmiało napisz nam wiadomość przez stronę kontaktową.   Jeśli masz propozycje na kolejny artykuł lub chcesz dla nas pisać teksty śmiało kontaktuj się jesteśmy otwarci na nowe propozycję. Sprawdź też nasze inne artykuły na blogu. Życzymy Dużych Plonów!