Jak uprawiać kufliki?

Pochodzące z Australii kuflik to wiecznie zielone krzewy o cylindrycznych, kłosowatych, czerwonych kwiatach, które przypominają. Rośliny te są odporne na suszę i sól, występują w dwóch gatunkach: w formie wyprostowanej i płaczącej. Najczęściej uprawia się je jako krzewy, ale można też uprawiać je jako drzewa, osiągając wysokość do 7 m.

 

Kuflik przyciągają kolibry i motyle, ale także pszczoły, co sprzyja zapylaniu roślin. Większość odmian kwitnie przez całe lato, a kwiaty zaczynają się zwężać wraz z końcem sezonu wegetacyjnego.

 

Chociaż kwiaty nie mają zapachu, liście kuflika wydzielają cytrynowy zapach, gdy są obtłuczone. Jeśli ścinasz kwiaty do kompozycji kwiatowej, możesz uszczypnąć liście, aby uwolnić ich zapach i odświeżyć pomieszczenie. Oczywiście działa to najlepiej, jeśli kwiaty floksów są jedynymi kwiatami w aranżacji lub jeśli inne kwiaty nie mają własnego zapachu.

 

 

Jak uprawiać kufliki na zewnątrz?

Krzewy Kuflika należy sadzić w słonecznym miejscu. Rośliny nie są wybredne, jeśli chodzi o rodzaj gleby, o ile jest ona dobrze zdrenowana. Jeśli gleba jest bardzo uboga, w czasie sadzenia należy ją wzbogacić kompostem. Po zasadzeniu rośliny tolerują suszę i umiarkowane działanie soli.

 

 

Pielęgnacja Kuflika

Polega na regularnym podlewaniu, gdy drzewo jest młode, i corocznym nawożeniu aż do osiągnięcia dojrzałości. Młode drzewa należy podlewać co tydzień w przypadku braku opadów deszczu, nanosząc wodę powoli, tak aby nasycić glebę jak najgłębiej.

Kuflik

Warstwa mulczu nad strefą korzeniową spowolni parowanie wody i pomoże zapobiec zachwaszczeniu. Należy zastosować 5 cm warstwę rozdrobnionego twardego drewna lub kory albo 8 do 10 cm warstwę lekkiej ściółki, takiej jak słoma sosnowa, siano lub rozdrobnione liście.

Zobacz też:Skrzydłokwiat pielęgnacja

 

Gdzie sadzić Kuflika?.

Aby uzyskać najpiękniejsze kwiaty, należy sadzić Kuflika w miejscu o pełnym nasłonecznieniu. Pełne słońce to co najmniej sześć godzin bezpośredniego światła słonecznego każdego dnia. Po założeniu rośliny te tolerują suszę. Preferują glebę, która jest wilgotna, ale dobrze zdrenowana. Rośliny te przystosowują się do szerokiego zakresu gleb. Stale wilgotna lub mokra gleba może stanowić problem.

 

Sadzić je jako nieformalny żywopłot prywatność, akcent do pustyni podwórko, lub masowe sadzenie na dużych obszarach. Zastosowanie w krajobrazie: obwódka, ekspozycja przybrzeżna, pojemniki, ogrody cięte, ochrona przeciwpożarowa, żywopłoty, nasadzenia masowe, ogrody miejskie i okazy. Doskonały rozmiar do mniejszych ogrodów.

 

 

Jak podlewać Kuflika?

Po posadzeniu Kuflika należy podlewać od czasu do czasu. Aby stworzyć rozległy system korzeniowy, w pierwszym sezonie wegetacyjnym należy podlewać głęboko i regularnie. Gdy już się zadomowi, należy zmniejszyć ilość podlewania. Aby podlewać, należy głęboko namoczyć glebę wokół bryły korzeniowej.

 

Emitery wody należy zainstalować w odległości około 1,5 metra od pnia. Jeśli używasz węża z wodą, ustaw go na powolny strumień, tak aby mógł dokładnie nasycić bryłę korzeniową. Pamiętaj, aby nie przesadzić z ilością wody i aby nie było wody stojącej.

 

Zobacz też:Pielęgnacja Brunera

Jak nawozić Kuflika?

Nawożenie jest korzystne dla Kuflika. Nawozić wczesną wiosną, późną wiosną i wczesnym latem. Pozwoli to zachować głęboki zielony kolor liści oraz wspomoże wzrost i ogólny stan zdrowia rośliny.

 

Kuflik kwiaty

Przycinanie krzewu Kuflika?

Aby utrzymać rośliny w doskonałej kondycji, należy je lekko przycinać po kwitnieniu. Młode rośliny należy przycinać po każdym okresie kwitnienia, aby usunąć zużyte kłosy kwiatowe. Przycinaj gałęzie wewnętrzne w miejscach, gdzie jest mniej liści.

Wiosną należy przyciąć stare zdrewniałe części i zastosować uniwersalny, kompletny nawóz, aby pobudzić rośliny do wzrostu.

 

 

Aby pobudzić wzrost, przed nadejściem zimy przycinamy końcówkę tuż za kwiatami, aby zminimalizować uszkodzenia nowych kwiatów przez mróz.

Można zadać sobie pytanie, czy przycinanie jest konieczne.

 

 

Czy trzeba poświęcić pierwszy przyrost kwiatów na rzecz kształtowania ich zgodnie z własnymi upodobaniami?

Krótka odpowiedź brzmi: tak, z wielu powodów.

Drzewo Kuflika zyskuje na wczesnym przycinaniu, zwłaszcza w fazie sadzenia. Przycinanie podstawowe pobudza wzrost regeneracyjny, ponieważ ożywia roślinę od podstaw.

Przycinanie dolne eliminuje wszystkie gałęzie z poziomu gruntu, a dodanie nawozu pobudza roślinę do energicznego wzrostu.

 

 

Rozmnażanie drzew Kuflika

Łatwo rozmnaża się z nasion. Weź jeden z nieotwartych owoców i włóż go do suchej papierowej torebki.

Trzymaj papierową torbę w ciepłym miejscu, aż nasiona się uwolnią. Nasiona należy wysiewać wiosną i latem do dobrze przepuszczalnej mieszanki nasion.

 

 

Do rozmnażania szczotki butelkowej z sadzonek należy używać czystych, sterylizowanych sekatorów do pobierania 15 cm sadzonek z pół dojrzałego drewna w lecie.

W dolnej połowie sadzonki należy odciąć zielone liście i usunąć pąki kwiatowe.

Zanurz sadzonkę w hormonie ukorzeniającym w proszku i włóż ją do ziemi. Sadzonki ukorzeniają się lepiej, gdy są umieszczone w mini szklarni w plastikowej torbie lub plastikowym pudełku.

 

 

Jak szybko rosną drzewa Kuflika?

Korzenie tworzą się po około 10-12 tygodniach, po czym można je przesadzić do doniczki i wiosną przenieść na zewnątrz.

Zobacz też:Uprawa Kwiatów Sasanki

 

Unikaj problemów z roślinami Kuflika

W większości przypadków, rośliny Kuflika wymagają trochę konserwacji, ale nie dużo. Jako takie, nie często można spotkać wiele problemów roślin Kuflika. Jeden problem, że niektórzy ogrodnicy doświadczają jest brak kwiatów. Rośliny Kuflika kwitną sporadycznie, więc możesz nie zauważyć ich od razu. Jednakże, jeśli zauważysz, że roślina nie kwitnie dużo, może być kilka różnych przyczyn.

 

Głównym powodem braku kwitnienia lub braku kwitnienia na roślinie Kuflika jest brak słońca. Pamiętaj, że te rośliny wymagają co najmniej sześć godzin światła słonecznego dziennie, aby rozwijać się i promować kwitnienie. Sprawdź obszar wokół zakładu i zobaczyć, czy sąsiednie rośliny lub drzewa są rzucając cień na Kuflika roślin. Jeśli tak, może trzeba przycinać te rośliny z powrotem, aby umożliwić światło słoneczne, aby przejść. W alternatywie może być konieczne, aby przenieść swoją roślinę Kuflika gdzie będzie cieszyć się więcej słońca.

 

Innym powodem słabego lub braku kwitnienia może być zwiększona ilość azotu w glebie. Jeśli używasz nawozu na bazie azotu na roślinie Kuflika, natychmiast przestać. Choć azot jest korzystny dla samej rośliny, może utrudniać kwitnienie krzewu. Zamiast tego użyj kompostu, aby dodać roślinie składników odżywczych.

 

 

Przygotuj krzewy kuflika do zimy

Gdy roślina Kuflika przejdzie w stan spoczynku na okres zimowy, upewnij się, że nadal otrzymuje zdrową dawkę słońca. Nie przepadają one jednak za mrozem, więc w razie potrzeby owiń roślinę plastikiem lub chustą, aby uchronić ją przed mrozem i sprawić, że będzie nieco cieplejsza. Upewnij się, że roślina jest dobrze wentylowana, aby zapobiec rozwojowi mączniaka lub plamistości liści. Jeśli zauważysz brązowienie liści, nie przejmuj się, ponieważ krzew zregeneruje się, o ile jego gałęzie pozostaną żywe.

 

W miarę dojrzewania rośliny Kuflika będą znacznie lepiej znosić niskie temperatury niż w młodości. Zimą nie trzeba ich podlewać ani nawozić, ponieważ w okresie spoczynku odpoczywają.

 

Jeśli masz krzewy botaniczne w doniczkach, musisz przenieść je do środka. Podlewaj je w razie potrzeby, aby zapobiec nadmiernemu wysuszeniu gleby, ale rób to delikatnie. Nawożenie nie jest konieczne przez zimę, nawet w przypadku roślin rosnących w pomieszczeniach. Krzewy Kuflika powinny pozostać w pomieszczeniu do ostatnich przymrozków, a następnie można je ponownie przenieść na zewnątrz.

 To koniec artykułu dziękujemy za przeczytanie. Mamy nadziej że dostarczył potrzebnych informacji. Jeśli masz jakiś problem lub pytanie albo zauważyłeś/aś jakiś błąd. To śmiało napisz nam wiadomość przez stronę kontaktową.   Jeśli masz propozycje na kolejny artykuł lub chcesz dla nas pisać teksty śmiało kontaktuj się jesteśmy otwarci na nowe propozycję. Sprawdź też nasze inne artykuły na blogu. Życzymy Dużych Plonów!