Jak uprawiać skalnicę?

Skalnica to rodzaj roślin występujących niemal wszędzie na ziemi. Zazwyczaj rośliny tworzą kopce lub pełzające maty i wytwarzają drobne kwiaty. Istnieje około 480 gatunków tej rośliny, a miłośnicy i hodowcy roślin co roku wprowadzają kolejne.

 

Bardzo popularną i łatwą w uprawie odmianą jest spiórka skalna. Informacje o tym, jak uprawiać rośliny Skalnice pozwoli Ci łatwe wejście do tej różnorodnej i atrakcyjnej grupy roślin.

 

 

Jak uprawiać skalnicę i inne skalnice?

W przypadku uprawy gatunków roślin z rodzaju Skalnica z nasion prawdopodobnie najłatwiej jest wysiewać wiosną na zewnątrz w mieszkaniach. Najpierw należy wysiać nasiona do lekko przykryć nasiona, następnie nasycić je poprzez umieszczenie w czarnej torbie, a następnie umieszczenie w lodówce na trzy tygodnie. Następnie należy je umieścić w zacienionej części ogrodu i przykryć szybą.

 

Kiełkowanie powinno trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Sadzonki należy przesadzić na miejsce docelowe, gdy tylko się pojawią; powinna to być całkowicie lub częściowo zacieniona część ogrodu, która ma dobry drenaż.

 

Idealnie gleba, w której rosną powinna być ziarnista lub piaszczysta, a także wilgotna i chłodna. Rośliny powinny być rozstawione w odległości 10 cm małe, 25 cm średnie lub 40 cm duże odmiany Skalnica.

 

 

Sadzenie skalnicy.

Skalnica to piękny, bardzo odporny kwiat zielny, który uwielbia błądzić wśród skał i kamieni.

  • Skaliste podłoże i stare mury to miejsca, które lubi najbardziej.
  • Skalnica uwielbia słońce, ale będzie rozwijać się najbardziej, jeśli słońce nie jest zbyt gorąco. Lekki cień też jest świetny.
  • Faworyzuj sadzenie jesienią w glebie ogrodowej zmienionej mieszanką glebową.
  • Można mimo to sadzić aż do wiosny, ale na początku należy zapewnić regularne podlewanie.

 

Zobacz też:Jak pielęgnować Złotokap?

Skalnica

Przycinanie skalnicy

Nie wymaga przycinania.

 

 

Wielkość:

Nie jest to bardzo duża roślina do 10-12 cm wysokości i średnicy, jednak długie stolony z dziećmi osiągają 1 m długości.

 

 

Tempo wzrostu:

Młoda roślina staje się dorosła przez 1 sezon wegetacyjny.

 

Zobacz też:Sansewiera pielęgnacja

Żywotność:

Więcej niż 10 lat, jednak pożądane jest, aby zaktualizować roślinę.

 

 

Temperatura:

Najbardziej komfortowa temperatura dla roślin to 12 – 17 °C, ale może dostosować się do różnych temperatur, minimum, że roślina może wytrzymać – 7°C.

 

 

Wilgotność:

Umiarkowana, roślina jest odporna na suche powietrze, liście nie reagują bardzo dobrze na opryskiwanie.

 

 

Oświetlenie:

Jasne rozproszone światło, i tolerować pół mrok, ale jasny kolor liści jest lepiej manifestowane w świetle. Konieczne jest, aby cień z bezpośrednich promieni słonecznych.

 

 

Gleba:

Odpowiednia gleba sklep. Dla mieszaniny własnego przygotowania wziąć: 1 część ziemi darni, 1 część gruboziarnistego piasku lub perlitu i 2 części torfu, lub próchnicy. Zawsze należy używać doniczki z otworem.

 

Skalnica rosnie na murku

Podlewanie:

Gleba powinna lekko przeschnąć między podlewaniem na głębokość 2-3 cm. W lecie podlewać około 2 razy w tygodniu, w zimie co 8-12 dni.

 

 

Nawożenie:

Latem raz w miesiącu zasila się pół nawozem płynnym.

 

Zobacz też:Syngonium

Rozmnażanie:

Łatwo rozmnaża się przez gniazda córki na końcu trzepaków powietrznych, które są sadzone bezpośrednio do gleby. Pożądane jest, aby sadzić kilka roślin córki w jednej doniczce.

 

 

Kwitnienie:

Małe białe kwiaty z żółtym rdzeniem, kwitnie w czerwcu.

 

 

Przenoszenie:

Są one przesadzane każdej wiosny.

 To koniec artykułu dziękujemy za przeczytanie. Mamy nadziej że dostarczył potrzebnych informacji. Jeśli masz jakiś problem lub pytanie albo zauważyłeś/aś jakiś błąd. To śmiało napisz nam wiadomość przez stronę kontaktową.   Jeśli masz propozycje na kolejny artykuł lub chcesz dla nas pisać teksty śmiało kontaktuj się jesteśmy otwarci na nowe propozycję. Sprawdź też nasze inne artykuły na blogu. Życzymy Dużych Plonów!