O Stronie

Witam, zapraszam na Doskonaly Ogrodnik Nazywam się Sebastian. Prowadzę tą stronę. Ogrodnictwo i uprawa roślin to moja pasja od dziecka. W domu miałam to szczęście, że otrzymałam niewielki kawałek ogrodu, w którym mogłam uprawiać własne warzywa. Głównie rzodkiewki i ziemniaki, choć pamiętam, że bardzo podobała mi się uprawa fasoli z nasion, które wyrwałam i zachowałam w plastikowych torebkach rok wcześniej.

 

Stałem się również ekspertem w kopaniu dużych rowów, do których zakopywałem odpadki z naszych upraw. Wyobrażam sobie, że miałem około dziewięciu lat, a kiedy majstrowałem, mój ojciec był zajęty w jakiejś części ogrodu przekopywaniem grządki – nauczył mnie, jak używać wideł oraz łopaty i jak nie przebijać nimi własnej stopy . Od czasu do czasu rysowałem dziwne projekty ogrodów i czytałem dziwne książki o ogrodnictwie, ale potem stałem się roztrzepanym nastolatkiem i zapomniałem o ogrodnictwie, a zająłem się programowaniem komputerowym i dziewczynami na następne 15 lat aby potem wrócić znowu do ogrodnictwa.

doskonalyogrodnik logo

 

Szczerze mówiąc, muszę przyznać, że ogrodnictwo było łatwą rzeczą, w którą mogłam się ponownie wciągnąć. Jak wielu z nas, gdy zbliżamy się do wieku średniego, zaczynamy bardziej interesować się naszą przeszłością, naszymi przodkami, tym, skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy oraz naturą.

Czy ogrodnictwo to tylko hobby, czy może jest coś więcej do zrobienia? W 2018 roku spędziłam 3-4 miesiące cierpiąc z powodu silnych problemów zdrowotnych, było to dość wyniszczające i spowodowało, że musiałam przerwać większość rzeczy i zastanowić się nad moją codzienną rutyną. Okazało się, że siedzenie przed komputerem i programowaniem przez cały dzień i noc w rzeczywistości nie czyniło mnie bardzo szczęśliwym, ale byłem zbyt zajęty, aby to zauważyć…że to wpłynęło też negatywnie na moje zdrowie.

Te wymuszona przerwa w zawodzie programisty sprawiła że musiałem poszukać czegoś nowego, to zaprowadziło mnie do ogrodnictwa i to naprawdę obudziło we mnie coś z ogrodniczej bestii. Dla mnie to nie tylko hobby ale też terapia bliskość natury sprawia że znowu czuję się lepiej a praca na polu czy w ogródku i uprawa roślin dziś mnie odpręża i znowu jestem szczęśliwy. Mam nadzieje że też to odczuwasz gdy sadzisz rośliny a potem zbierasz plony swoje pracy. To naprawdę fajne i odprężające uczucie!

 

Na tej stronie znajdziesz wiele informacji na temat różnych rodzajów roślin, jak rosną, jak je sadzić i pielęgnować oraz wiele innych ciekawych informacji i faktów. Staram się dostarczać najlepszych informacji na wiele tematów związanych z ogrodnictwem. Artykuły są pisane przez entuzjastę „bestię ogrodniczą”;)

 

Proszę nie zapomnieć o zapoznaniu się ze stronami prawnymi jak Regulamin(ciasteczka) dotyczącymi strony internetowej oraz polityką prywatności. Jeśli masz jakieś uwagi lub zdjęcia roślin, którymi chciałbyś się podzielić i umieścić na tej stronie, skontaktuj się przez stronę kontaktową do której link znajdziesz tutaj!