Pielęgnacja Judaszowca kanadyjskiego

Jeśli wczesną wiosną zauważysz lawendowo-różowe kwiaty skupione na nagich gałęziach drzew, prawdopodobnie natknąłeś się na urocze drzewo judaszowca kanadyjskiego! To kwitnące drzewo podobnie jak potężne drzewo magnolii, pochodzące z obszarów leśnych, ma przepiękne słodkie kwiaty przypominające groszek, które utrzymują się przez kilka tygodni, zanim pojawią się ich piękne liście w kształcie serca.

 

Zapylacze uwielbiają judaszowce, ponieważ są one jednymi z pierwszych drzew, które zakwitają wczesną lub środkową wiosną. Nawet jesienią przebarwiają się na jaskrawe kolory! Co najlepsze, są to małe, wytrzymałe drzewa, które sprawdzą się w każdym ogrodzie i będą pięknie wyglądać jako część Twoich pomysłów na zagospodarowanie terenu.

 

 

Pielęgnacja Judaszowca kanadyjskiego

Wymaga minimalnego wysiłku. Aby zatrzymać wilgoć, wokół drzewa należy rozłożyć ok.7,6 cm ściółki, która nie będzie dotykać pnia. Jesienią należy przycinać judaszowce, aby zachować naturalny pokrój i obcinać martwe gałęzie.

 

 

Wzrost

Pod względem wielkości i wzrostu judaszowiec kanadyjski jest rośliną o stosunkowo umiarkowanym wzroście, co ułatwia zadanie każdemu miłośnikowi roślin.

 

Zobacz też:Jak uprawiać kufliki?

Rozmiar

judaszowiec kanadyjski może dorastać do 6 m – 9 m i 7,5 m – 10,5 m.

Spodziewajcie się również, że będzie rósł we wspaniałym, zaokrąglonym kształcie, o czym warto pamiętać przy tworzeniu planów krajobrazowych ogrodu.

 

 

Woda

Jeśli chodzi o podlewanie, judaszowca kanadyjskiego jest rośliną nieco skomplikowaną w pielęgnacji.

Dzieje się tak głównie dlatego, że ma niezbyt prosty harmonogram podlewania i dość regularne potrzeby wodne.

 

Większość ekspertów zgadza się, że judaszowiec kanadyjski potrzebuje regularnego podlewania, aby zwiększyć produkcję owoców, ale jako roślina krajobrazowa zbyt duża ilość wody będzie stanowić problem.

Dlatego też jest uważana za roślinę o stosunkowo przeciętnych potrzebach wodnych.

Judaszowiec kanadyjski kwiaty

 

Podlewanie

Zasadą jest, że należy pamiętać o tym, aby hodować judaszowce w glebie o dobrze zdrenowanej charakterystyce, ponieważ zapewni to roślinie odpowiednie warunki do wzrostu i rozwoju.

Dlatego też należy wybierać gleby o dobrym drenażu, wilgotne i od czasu do czasu suche, aby utrzymać odpowiedni poziom wilgoci przez cały czas.

 

 

Gleba

Jak wspomniano wcześniej, judaszowiec kanadyjski woli mieć gleby z dobrym drenażem, wilgotne, a czasem suche właściwości przez cały czas, powód, dlaczego trzeba zrobić mieszankę gleby z gliny, gliny, kreda, i piasku.

Dlatego większość ekspertów zgadza się, że judaszowiec kanadyjski wymaga gleby z gliny, która daje odpowiednie warunki, których potrzebuje.

Ponadto, eksperci ogrodnicy zalecają, aby mieć najlepiej alkaliczne, kwaśne lub neutralne gleby.

 

Zobacz też:Pielęgnacja Werben Cytrynowych

Światło i ekspozycja

Jeśli chodzi o światło i ekspozycję, judaszowiec kanadyjski wymaga pełnego słońca, aby rozwijać się w odpowiednich warunkach.

Większość ekspertów zgadza się, że to drzewo poradzi sobie dobrze, jeśli tylko będziesz trzymać je w częściowym lub pełnym słońcu, a ono będzie mogło rosnąć prawidłowo.

 

W szczególności zalecamy, aby umieszczać judaszowca kanadyjskiego w miejscach mało lub częściowo zacienionych tylko 2-6 godzin bezpośredniego światła słonecznego dziennie lub w pełnym i bezpośrednim słońcu więcej niż 6 godzin bezpośredniego światła słonecznego dziennie.

 

 

Kwiaty

Możesz oczekiwać, że judaszowiec kanadyjski kwitnie w miesiącach wiosennych od kwietnia do czerwca.

W szczególności to drzewo jest dobrze znany ze swoich efektownych kwiatów wokół społeczności miłośników roślin.

 

Judaszowiec kanadyjski

Ulistnienie

Liście z judaszowiec kanadyjski mają piękny zielony kolor przez większą część roku.

W szczególności mają one prosty układ z organizacji naprzemiennej w swoich liściach.

 

Zobacz też:Kocimiętka uprawa

Atrakcyjność, tolerancja i odporność

Judaszowiec kanadyjski jest dobrze znany z tego, że przyciąga motyle, więc należy o tym pamiętać przy wyborze rośliny, ponieważ prawdopodobnie w końcu znajdziesz jedną lub drugą w swoim ogrodzie.

 

Ponadto ma szczególną tolerancję na glebę gliniastą i zwierzęta takie jak jelenie, więc nie martw się, jeśli któreś z nich się pojawi, judaszowiec kanadyjski nic się nie stanie.

 

 

Jak sadzić drzewka judaszowca kanadyjskiego?

Znajdź miejsce dla swojego czerwonokrzewu, które będzie miało sześć lub więcej godzin dziennie pełnego słońca. Większość odmian osiąga około 6 m wysokości i 7 m szerokości, więc upewnij się, że drzewo będzie miało dużo miejsca, aby rozłożyć gałęzie. Przed posadzeniem uważaj także na niskie linie dachów lub druty. Drzewa Judaszowca są uważane za umiarkowanie rosnące i mogą osiągnąć około 3 m wysokości w ciągu pięciu do sześciu lat.

 

Podczas sadzenia należy wykopać dół o szerokości od dwóch do trzech razy większej niż szerokość pojemnika, w którym drzewo zostało zasadzone.

 

Nie dodawaj do dziury niczego takiego jak mech torfowy lub ziemia doniczkowa. Ta staro szkolna praktyka sadzenia nie jest już zalecana, ponieważ badania wykazały, że może ona powodować problemy z drenażem i zachęcać korzenie do pozostania w otworze zamiast rozprzestrzeniania się na otaczającą glebę. Ostatecznie roślina musi rosnąć w swojej ojczystej glebie, aby mogła być ładna i silna.

 To koniec artykułu dziękujemy za przeczytanie. Mamy nadziej że dostarczył potrzebnych informacji. Jeśli masz jakiś problem lub pytanie albo zauważyłeś/aś jakiś błąd. To śmiało napisz nam wiadomość przez stronę kontaktową.   Jeśli masz propozycje na kolejny artykuł lub chcesz dla nas pisać teksty śmiało kontaktuj się jesteśmy otwarci na nowe propozycję. Sprawdź też nasze inne artykuły na blogu. Życzymy Dużych Plonów!