Pielęgnacja Komarzycy- niezbędne informacje

Te fantazyjne rośliny liściaste są łatwe w uprawie i doskonale nadają się do uprawy w domu lub w pojemnikach. Kwitnące odmiany kwitną na zewnątrz podczas krótkich dni w roku w zimowych strefach klimatycznych, zaczynają kwitnąć jesienią i kontynuują kwitnienie do wiosny.

 

Kwitną również w chłodnym klimacie letnim. Świetna roślina rabatowa, komarzyca może być stosowany z roślinami kwitnącymi, aby dodać kolor z ich liści, gdy inne rośliny mogą nie być w rozkwicie.

 

Jak uprawiać komarzyca?

Komarzyca rośnie silnie w pełnym słońcu lub półcieniu i w równomiernie wilgotnej glebie. Nie należy dopuszczać do przesuszenia roślin. Przycinać w miarę potrzeby, aby utrzymać krzaczasty i zwarty pokrój w rocznych pojemnikach lub na rabatach.

 

Jak szybko rośnie komarzyca?

Utrzymywać glebę wilgotną w temperaturze od 21℃ do 23℃. Siewki wschodzą po 7-14 dniach. Jak tylko siewki się pojawią, należy zapewnić im dużo światła na słonecznym parapecie, sadzonki rosną od 7 cm do 10 cm pod świetlówkami włączonymi na 16 godzin dziennie, wyłączonymi na 8 godzin w nocy.

 

Wymagania glebowe komarzycy.

Wystarcz jej dobrze zdrenowana lekka gleba o lekko kwasowym odczynie pH.

komarzyca kwiat

Czy komarzyca powracają co roku?

Jeśli mieszkasz w tropikalnej Afryce południowej, gdzie został wyhodowany, to jest to bylina. Jeśli mieszkasz tam, gdzie zamarza zimą, jest to roślina jednoroczna. Twoje rośliny będą pokryte kwiatami aż do pierwszych mrozów.

Zobacz też:Jak pielęgnować Fitonię poradnik

Czy komarzyca może rosnąć w cieniu?

Prawie wszystkie komarzyce mogą rosnąć w pełnym słońcu, ale większość z nich woli trochę cienia, zwłaszcza w godzinach popołudniowych. Odmiany o jasnych liściach, zwłaszcza złote, mogą czasem w pełnym słońcu ulec poparzeniu, powodując nieestetyczne bielenie liści.

 

Czy komarzyca jest sukulentem?

Jedna z odmian komarzycy jest trochę podobna do sukulentów.

 

Czy komarzyca może rosnąć na słońcu?

Bardzo dobrze radzi sobie na stanowiskach zacienionych lub częściowo nasłonecznionych. Na stanowiskach słonecznych jest mniejszy i bardziej zwarty, a liście mają bardziej intensywne zabarwienie – szczególnie na purpurowym spodzie.

komarzyca

Czy komarzyca jest inwazyjny?

Komarzyca jest rośliną żywiołową, która tworzy nowe rośliny z nasion lub poprzez odrastanie fragmentów łodyg w glebie. Należy o tym pamiętać, ponieważ niektóre rodzaje komarzycy mogą być inwazyjne i szkodliwe dla rodzimej roślinności na niektórych obszarach. Umieść roślinę w jasnym świetle, ale z dala od bezpośredniego słońca.

Zobacz też:Bazylia: jak sadzić, uprawiać i zbierać bazylię?

Podlewanie komarzycy.

Komarzyca wymaga regularnego podlewania, aby dobrze się rozwijać. Podlewać, gdy górne 2,5 cm ziemi lub 5 cm gleby wyschnie, i uważać, aby nie przesadzić z wodą. Gleba powinna pozostać wilgotna, ale nie mokra. Należy pamiętać, że zapotrzebowanie na wodę może się różnić w zależności od gatunku.

 

Pielęgnacja komarzycy.

Aby utrzymać ich wygląd komarzycy ładny i schludny, należy sporadycznie je przycinać lub szczypać. W przypadku młodych roślin najlepiej jest ucinać kilka liści tuż przy podstawie. Sprzyja to wczesnemu tworzeniu się dobrych rozgałęzień i pomaga uzyskać krzaczastą roślinę. Dobrze jest też obcinać stare kwiaty.

 

Kiedy należy przycinać komarzyca?

Zaleca się przycinanie komarzyca raz lub dwa razy w roku, aby uzyskać gęsty, krzaczasty pokrój. Przycinać należy wczesną wiosną lub po zakończeniu kwitnienia. Przycinanie tych roślin spowoduje także obfite kwitnienie w przyszłości!

 

Jak wysoko rośnie komarzyca?

Krzewy osiągają wysokość od 0,5 do 2 m i mogą być sadzone masowo lub pojedynczo. Większość gatunków lubi cień, ale jest kilka, które mogą wytrzymać pełne słońce. Rośliny komarzyc są wyjątkowo łatwe do rozmnażania i mogą być produkowane bardzo łatwo, przy niewielkich specjalnych zabiegach.

Zobacz też:Dracena: Jak dbać o roślinę domową z gatunku Dracena?

Jak wygląda komarzyca?

Uderzające rurkowate kwiaty z kłosami lawendy pojawiają się od późnego lata do jesieni. Kwiaty te są pięknie zrównoważone przez błyszczące, ozdobne liście w kolorze głębokiej zieleni z ciemnofioletowym spodem, co jest kolejną cechą charakterystyczną tej atrakcyjnej rośliny. Preferuje wilgotną, dobrze zdrenowaną glebę.

 

Plektrantus komarzyca - Poradnik Ogrodowy #137

Rozmnażanie komarzyca jak to zrobić łatwo i szybko.

Aby rozmnażać przez podział, wystarczy podzielić roślinę na kilka nowych roślin, oddzielając łodygi i korzenie. Aby rozmnażać przez sadzonki, należy pobrać sadzonki z łodyg, należy pamiętać, aby pobrać kawałki z liśćmi i umieścić w wodzie, aż zaczną rosnąć korzenie.

 

Czy komarzyca jest odporny na mróz?

Komarzyca jest odporny na mróz w niektórych strefach klimatycznych i wytrzymuje lekkie mrozy temperatura do -4℃. Osiąga wysokość od 30 cm do 45 cm i szerokość. Na rabatach należy sadzić rośliny w dobrze zdrenowanej glebie z dodatkiem substancji organicznych.

Zobacz też:Uprawa Fasoli Szparagowej Sadzenie i Zbiór

Jak przezimować komarzyce?

Tropikalne rośliny zielne o miękkich łodygach, takie jak komarzyca, koleusy i pelargonie, mogą być trudne do przezimowania. Dobrym rozwiązaniem jest pobranie sadzonek jesienią i pozwolenie macierzystej roślinie umrzeć. Sadzonki należy ukorzenić w wodzie na parapecie. Pamiętaj, aby ukorzenić soczyste, młode łodygi – nie łodygi, które stały się twarde lub zdrewniałe.

 

Dlaczego mój komarzyca umiera?

Kilka rzeczy może spowodować nagłe opadnięcie liści na komarzycy. Zwykle jest to wynikiem niewystarczającego podlewania, chłodnych przeciągów lub ogólnie niskich temperatur. Wilgotna gleba jest niezbędna dla zdrowego tej tropikalnej rośliny, ale to nie to samo co mokra gleba, która zachęca korzenie i łodygi do gnicia.

 To koniec artykułu dziękujemy za przeczytanie. Mamy nadziej że dostarczył potrzebnych informacji. Jeśli masz jakiś problem lub pytanie albo zauważyłeś/aś jakiś błąd. To śmiało napisz nam wiadomość przez stronę kontaktową.   Jeśli masz propozycje na kolejny artykuł lub chcesz dla nas pisać teksty śmiało kontaktuj się jesteśmy otwarci na nowe propozycję. Sprawdź też nasze inne artykuły na blogu. Życzymy Dużych Plonów!